מנוע החיפוש גוגל הוא כיום מנוע החיפוש המשמעותי ביותר באינטרנט. המנוע אחראי לשלושה מכל ארבעה חיפושים המבוצעים על-ידי משתמשי האינטרנט, וזו הסיבה מדוע רוב מאמצי קידום האתרים באינטרנט מרוכזים כיום בנושא קידום אתרים בגוגל.

גוגל מחזיק במאגריו מעל 8 מיליארד דפי אינטרנט, ומחזיר את תוצאות החיפוש שלו בחצי שניה. את התוצאות המדהימות הללו משיג גוגל על-ידי שימוש במעל 10,000 מחשבים הפזורים ברחבי העולם.

פרסום בגוגל

אם אתם מתעניינים בפרסום בגוגל, כדאי לכם לבדוק את האופציה של מערכת הפרסום של גוגל - גוגל אדוורדס (google adwords).

ההיסטוריה של גוגל

מנוע גוגל הוקם על ידי שני סטודנטים מאוניברסיטת סטנפורד, לארי פייג' וסרגיי ברין, שהתחילו בפיתוח של מנוע חיפוש שהתמקד בניתוח מערכת הקישורים (לינקים) בין דפי האינטרנט. אז גם ניתן השם למנוע החיפוש גוגל (Google), שהוא משחק מילים על שם המספר בן מאה האפסים גוגול.

גוגל הושק לראשונה בשנת 1998, כשמנועי חיפוש אחרים כבר היו מבוססים. למרות ההתחלה המאוחרת הצליח גוגל להתקדם לנקודה של מספר 1 בתחום.

סיבות ההצלחה של גוגל

הסיבה הראשונה להצלחת גוגל היה טיב התוצאות אותן הוא מציג. בתחום זה היא גוגל ראשון למן ההתחלה, גם מבחינת סינון נכון של תוצאות, וגם מבחינת זמן התגובה המהיר מאד.

הסיבה השניה להצלחה הייתה האובייקטיביות המוחלטת. אין אפשרות לקנות מיקום בגוגל, כך שתוצאות החיפוש בו הן בלתי מושפעות מפרסום.

מעט רקע טכני

(נושא זה דורש היכרות מעמיקה יותר של מונחי אינטרנט)

המחשבים המשמשים את מנוע החיפוש גוגל מחולקים למרכזי מידע (data centers) המפוזרים בעולם. המספר המדוייק של מרכזי המידע לא ברור, אך מדובר בכ-15 מרכזים. כל מרכז מידע כולל אלפי מחשבים המשמשים לחישוב תוצאות החיפוש. לכל אחד ממרכזי המידע יש כתובת ip ייחודית משלו.

כאשר משתמש מבצע חיפוש בגוגל, הוא מקבל את תוצאות החיפוש שלו מאחד מאותם מרכזי מידע. המרכז ממנו יתקבלו תוצאות החיפוש נקבע על ידי אחד מארבעה שרתי dns המופעלים על ידי גוגל, הנקראים ns1.google.com עד ns4.google.com. לשרתים אלו תפקיד חשוב בחלוקת העומס על מנוע החיפוש ובמקרים של תקלות טכניות. כאשר אתם מקלידים www.google.com באקספלורר, שרתי ה-DNS מתרגמים את ה-url לכתובת ip של אחד ממרכזי המידע. כתובת זו משתנה כל הזמן, כך שלמעשה גוגל מחליף כל הזמן את כתובת ה-ip של www.google.com כדי לפזר את העומס בין מרכזי המידע.

אם תבצעו מספר חיפושים לאורך היום, סביר להניח כי החיפושים יטופלו על ידי מספר מרכזי מידע שונים. במידה ומרכז מידע מסויים עמוס או שארעה בו תקלה, אז ניתן בקלות למנוע הגעה של חיפושים אליו. ניתן לראות זאת על-ידי ביצוע פקודת ping מספר פעמים לאורך היום על www.google.com.

הרשימה הכוללת את שמות הדומיין השונים ואת מספרי ה-ip המוגדרים לכל שם דומיין מוחזקת על ידי ספק שירות האינטרנט שלכם, באמצעות שרת ה-dns שלו. במקרה של גוגל, מוגדר לספק השירות כי מותר לו להחזיק את כתובת ה-ip של גוגל רק במשך 5 דקות בטרם הוא יצטרך ללכת אל שרתי ה-dns של גוגל כדי לקבל עדכון. בכל פעם ששרת ה-dns מגיע לקבל עדכון, הוא מקבל כתובת ip חדשה. הזמן אותו מותר להחזיק כתובת ip עבור דומיין נקרא TTL - Time To Live.

להצעת מחיר ופרטים 073-2240000
שלחו לנו מייל info@seoisrael.co.il