רישום אתר אל אינדקס דמוז (dmoz.org) חשוב מאד עבור האתר שלכם. רישום נכון יביא לדחיפה משמעותית במיקום האתר בתוצאות חיפושים.

בחירת קטגוריה

הרישום שלכם באינדקס דמוז יהווה קישור נכנס לאתר שלכם, לכן כדאי לבחור קטגוריה עם PR גבוה עד כמה שניתן. כדאי לבחור את הקטגוריה בה יש את מספר האתרים הקטן ביותר. ככל שמספר האתרים בקטגוריה קטן יותר, כך יגדל חלק ה-PR שיגיע אל האתר שלכם.

כאשר מנועי החיפוש מחפשים אחר מילות מפתח, הם מחפשים אותן לא רק בשם האתר ובתיאור שלו (כפי שהם מופיעים באינדקס דמוז), אלא גם בשם הקטגוריה בה מופיע האתר. אם אתם מנסים לקדם את אתרכם לפי מילות המפתח בונבונים בצבע כחול, אז קטגוריה טובה תהיה:

ממתקים / בונבונים / בונבון כחול

קטגוריה פחות טובה תהיה:

ממתקים / שוקולדים / שוקולדים טעימים

לכל הקטגוריות באינדקס דמוז מוגדר עורך, אך חלקים מסויימים באינדקס מקבלים כמויות גדולות מאד של אתרים חדשים, אך יש בהם מעט מאד עורכים. לכן, עדיף להגיש את האתר לקטגוריה לה הוגדר עורך יעודי. כדי לבדוק אם לקטגוריה יש עורך, בידקו בתחתית הדף של הקטגוריה.

אל תגישו את האתר ליותר מקטגוריה אחת בבת אחת. במידה והאתר מופיע כבר בקטגוריה מסויימת, עלולים לדחות את בקשתכם לקטגוריה נוספת. אם הגשתם שתי בקשות ביחד, אתם עלולים לגלות שקיבלתם את זו הפחות טובה בשבילכם. רק לאחר שהרישום התקבל, אתם יכולים לנסות קטגוריה נוספת.

מותר לכם להגיש אתר לקטגוריה ראשית, ובנוסף לקטגורייה איזורית (לאיזור היעד של האתר שלכם). כלומר ניתן להגיש אתר לקטגוריית בונבונים הכללית, וגם לקטגוריית בונבונים תחת ישראל.

אמנם קטגוריות הנמצאות גבוה בעץ הקטגוריות של דמוז יהיו בעלות PR גבוה יותר, אך אל תתפתו להגיש את אתרכם לשם - הגשת אתר אליהן הוא סיכון מאחר והעורך עלול להעביר את האתר שלכם לקטגוריית משנה, ולכם לא תהיה שליטה על הקטגוריה בה תופיעו.

שם האתר ותיאורו

מילות מפתח חשובות כדאי מאד לשים כחלק משם האתר, וחשוב לחזור עליהן שוב בתיאור האתר. בתיאור האתר אפשר להוסיף מילות מפתח פחות חשובות - גם הן יעזרו.

תיאור אתר טוב יהיה:

שוורץ בונבונים בצבע כחול - אתר הבית של חברת שוורץ המשווקת בונבונים בצבע כחול, ממתקים, שוקולדים, סוכריות ושאר פרפראות.

כללים בסיסיים

אל תגישו אתר עם הודעות כמו "האתר בבניה". אמנם לא צריך שכל התוכן יהיה מוכן, אך צריך להיות מספיק כדי לשכנע את העורך כי כדאי להוסיף את האתר שלכם לאינדקס.

What role does being in DMOZ play in rankings

להצעת מחיר ופרטים 073-2240000
שלחו לנו מייל info@seoisrael.co.il