הבלוג של SEO ישראל

דוחות על הונאות קליקים בחשבון גוגל אדוורדס

לאחרונה התרחבה מאוד תופעת הונאות הקליקים (click fraud) בהן מבוצעים קליקים על פרסומות בכדי לגרום נזק למפרסם או ליצור רווח כספי עבור האתר בו מופיעה הפרסומת. גוגל נלחם בתופעה זו במידת האפשר, אך לא תמיד ניתן להבחין בין קליקים לגיטימיים לקליקים הנובעים מהונאת קליקים.

קליקים אותם גוגל אדוורדס מזהה כקליקים הנובעים מהונאה מסוננים מן המערכת עוד בטרם מבוצע עבורם חיוב. עד היום לא הייתה קיימת אפשרות לראות כמה קליקים לא חוקיים סוננו על ידי המערכת. עתה השתנתה התמונה, וניתן לראות נתון זה דרך פונקציית הדוחות של גוגל.

על מנת לראות את הנתונים, יש ליצור דו"ח חדש על ידי כניסה אל מסך הדוחות בחשבון, וליצור דו"ח חדש. הנתונים החדשים מופיעים עבור שני דוחות בלבד: ביצועי מסע הפרסום (Campaign Performance) וביצועי החשבון (Account Performance). עבור דוחות אלו נוספה כעת האפשרות להוסיף שתי עמודות חדשות: קליקים לא חוקיים ושיעור קליקים לא חוקיים (לחץ להגדלה):

חשוב לציין שוב כי עבור קליקים אלו לא מחייב גוגל את המפרסם, והם מסוננים בזמן אמיתי בצורה אוטומטית. אגב, לעיתים יתכן כי גוגל יחייב מפרסם עבור קליקים לא חוקיים מסויימים, אך יזכה אותו עבור אותם קליקים מאוחר יותר (כמו לדוגמא בעקבות פניה של המפרסם או בעקבות סגירת חשבון של בעל אתר שעסק בהונאת קליקים). המידע במערכת כולל קליקים לא חוקיים החל מה-1 בינואר 2006 ברמה היומית ומעלה (לא קיים מידע על קליקים לא חוקיים ברמה של שעות).

באחד החשבונות אותם אני מנהל גיליתי כי החל מה-1 בינואר היה אחוז הקליקים הלא חוקיים מעל 18%!

נשארים בלופ

הרשמו לניוזלטר שלנו ועדכונים חמים, מדריכים וטיפים מאנשי המקצוע המובילים בארץ אצלכם במייל, ללא ספאם וללא הטרדות.

אורן שץ
אורן שץ
אורן שץ הוא המייסד ויו"ר חברת אס.אי.או ישראל. אורן הוא מומחה קידום אתרים מן המובילים בארץ, עם מעל 16 שנות נסיון בנושאי שיווק באינטרנט, קידום אתרים ופיתוח בארץ ובחו"ל. אורן מרצה בכנסים וסמינרים בנושא קידום אתרים ושיווק באינטרנט, ומהווה כתובת ראשונה לכל שאלה הדורשת מומחה קידום אתרים רציני.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

עוד קצת ואתם בדרך לקידום אתרים טוב יותר

מלאו את כל הפרטים ונחזור אליכם בהקדם האפשרי. 
רוצים לדבר איתנו על נושא אחר? צרו קשר מכאן