הבלוג של SEO ישראל

האם מחיקת תוכן שהוענש מספיקה להסרת העונש?

בדיון בקבוצת הדיון Webmaster Central של גוגל אמר ג'והן מיולר מגוגל אמירה מעניינת: במידה ותוכן מסויים נענש על ידי גוגל, אז מחיקה של אותו התוכן לא תגרום להסרת העונש של גוגל ולחזרת האתר לתוצאות החיפוש.

ג'והן התייחס לבעל אתר שנענש על תוכן בעייתי, ובכדי לתקן את הבעיה שגרמה לעונש, הוא מחק את התוכן (השאיר את הדף ריק). ג'והן אמר בפשטות כי במצב כזה, אין לגוגל אינטרס להסיר את העונש, כי הסרת העונש לא תאפשר הצגת תוכן איכותי חדש במקום התוכן הבעייתי הישן.

המסקנה: אם תוכן נענש, יש צורך ליצור תוכן איכותי חדש במקומו, ולא סתם למחוק את התוכן הבעייתי או לשכתב אותו.

הנה מה שג'והן מיולר כתב:

If there's no content on these pages, there's nothing that users would be missing by lifting a manual action. If you'd like your reconsideration request to be processed, you really need to first have unique, compelling, and high-quality content of your own on these pages (not just rewritten, spun, autogenerated, or otherwise reused content).

נשארים בלופ

הרשמו לניוזלטר שלנו ועדכונים חמים, מדריכים וטיפים מאנשי המקצוע המובילים בארץ אצלכם במייל, ללא ספאם וללא הטרדות.

אורן שץ
אורן שץ
אורן שץ הוא המייסד ויו"ר חברת אס.אי.או ישראל. אורן הוא מומחה קידום אתרים מן המובילים בארץ, עם מעל 16 שנות נסיון בנושאי שיווק באינטרנט, קידום אתרים ופיתוח בארץ ובחו"ל. אורן מרצה בכנסים וסמינרים בנושא קידום אתרים ושיווק באינטרנט, ומהווה כתובת ראשונה לכל שאלה הדורשת מומחה קידום אתרים רציני.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

עוד קצת ואתם בדרך לקידום אתרים טוב יותר

מלאו את כל הפרטים ונחזור אליכם בהקדם האפשרי. 
רוצים לדבר איתנו על נושא אחר? צרו קשר מכאן