הבלוג של SEO ישראל

הונאות קליקים עלו למפרסמים מעל 800 מליון דולר

מפרסמים המבצעים פרסום באינטרנט שילמו בשנה שעברה מעל 800 מליון דולר עבור קליקים שנבעו מהונאות קליקים, כך מדווח ה-Financial Times. על פי הדיווח, מעל רבע מן המפרסמים הקטינו את ההוצאה שלהם על פרסום מקוון כתוצאה מבעיה זו.

מספרים אלו מהווים מכה קשה לחברות שחלק ניכר מהכנסותיהן נובע מפרסום אינטרנטי, כגון גוגל, יאהו ו-msn. על פי ההערכות שפורסמו, 14.6% מכלל הקליקים על פרסומות אינטרנט הינם קליקים שמקורם בהונאה, וזאת לאחר שגוגל ואחרים ביצעו סינון של קליקים שנראו להם כהונאה.

הונאת קליקים היא תוצאה של שיטת הפרסום בה התשלום עבור הפרסום נקבע על-פי מספר הקליקים על המודעה בלבד (ppc – pay per click). בשיטה זו המפרסם מציע מחיר עבור כל קליק בכדי להופיע במקום גבוה או מרכזי יותר מבין המפרסמים המתחרים על אותה מילת חיפוש. לעיתים קרובות המתחרים של המפרסם מבצעים קליקים בצורה ידנית או אף אוטומטית על הפרסומות של המפרסם בכדי לגמור את תקציב הפרסום שלו. תופעה נוספת בתחום זה היא בעלי אתרים המציגים באתריהם פרסומות (כמו לדוגמא באמצעות פרסומות גוגל אדסנס), ואז לוחצים על הפרסומות המופיעות באתריהם בכדי לקבל הכנסה נוספת.

המשמעות הסופית היא כי המפרסם משלם עבור קליקים שאין להם כל סיכוי ליצור עבורו הכנסה.

לצורך המחקר שפורסם רואיינו 400 מפרסמים אינטרנטיים, מהם 75% דיווחו על אירועי הונאת קליקים.

דעתי האישית היא כי המחקר זיהה בצורה נכונה את הבעיה, וכי בארץ הבעיה היא אפילו חמורה יותר. התופעה של מתחרים הלוחצים על פרסומות של מתחריהם היא נפוצה ביותר בארץ, במיוחד בתחומים בהם המחיר לקליק גבוה. פעמים רבות אני מזהה 10, 20 ואף יותר קליקים מאותו ה-ip על פרסומות של לקוחותי, ותופעה זו חוזרת על עצמה יום אחרי יום.

נשארים בלופ

הרשמו לניוזלטר שלנו ועדכונים חמים, מדריכים וטיפים מאנשי המקצוע המובילים בארץ אצלכם במייל, ללא ספאם וללא הטרדות.

אורן שץ
אורן שץ
אורן שץ הוא המייסד ויו"ר חברת אס.אי.או ישראל. אורן הוא מומחה קידום אתרים מן המובילים בארץ, עם מעל 16 שנות נסיון בנושאי שיווק באינטרנט, קידום אתרים ופיתוח בארץ ובחו"ל. אורן מרצה בכנסים וסמינרים בנושא קידום אתרים ושיווק באינטרנט, ומהווה כתובת ראשונה לכל שאלה הדורשת מומחה קידום אתרים רציני.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

עוד קצת ואתם בדרך לקידום אתרים טוב יותר

מלאו את כל הפרטים ונחזור אליכם בהקדם האפשרי. 
רוצים לדבר איתנו על נושא אחר? צרו קשר מכאן