הבלוג של SEO ישראל

עדכון פנדה 4.1 הופעל במהלך החג

בזמן שכולנו היינו עסוקים בארוחות החג, הושק במהלך שבוע שעבר עדכון פנדה על ידי גוגל. עדכון פנדה הוא הפילטר של גוגל העוסק באיתור אתרים בעלי תוכן באיכות ירודה, ופגיעה במיקומיהם בתוצאות החיפוש. העדכון הוכרז בצורה רשמית במסגרת גוגל+. העדכון החדש מופעל על תוצאות החיפוש בצורה הדרגתית, ואנשי גוגל צופים כי הפעלת העדכון תושלם במהלך השבוע הנוכחי. בבדיקה אותה ערכתי, ניתן כבר לראות בבירור את תוצאות העדכון בתוצאות חיפוש בעברית בארץ.

העדכון הנוכחי איננו רק ריענון של עדכונים קודמים (מה שידוע בשם Data Refresh), אלא עדכון חדש המשלב בתוכו תוספת של סיגנלים שלא היו בעדכונים הקודמים. העדכון מבוסס על תגובות אותם קיבלו אנשי גוגל ממשתמשים, שאיפשרו להם לזהות ולאפיין את הסיגנלים החדשים.

העדכון החדש צפוי להשפיע בעיקר על אתרים קטנים ובינוניים, במטרה מוצהרת של גוגל להגדיל את הגיוון בתוצאות החיפוש. בהתאם למדינה, העדכון צפוי להשפיע על בין 3% ל-5% מן השאילתות. בנוסף, כאשר גוגל מבצעים עדכון מסוג זה, הם מבצעים בדרך כלל במקביל גם עדכון מידע (Data Refresh), כך שאתרים שנפגעו בעדכונים קודמים, וביצעו שינויים באתר מאז שנפגעו, יכולים לשוב ולהיבחן על ידי האלגוריתם, ולעיתים גם לשפר מחדש את מיקומיהם. אז אם נפגעתם באחד הסבבים הקודמים של גוגל, יתכן כי השבוע תדעו אם השינויים אותם ביצעתם עזרו.

נשארים בלופ

הרשמו לניוזלטר שלנו ועדכונים חמים, מדריכים וטיפים מאנשי המקצוע המובילים בארץ אצלכם במייל, ללא ספאם וללא הטרדות.

אורן שץ
אורן שץ
אורן שץ הוא המייסד ויו"ר חברת אס.אי.או ישראל. אורן הוא מומחה קידום אתרים מן המובילים בארץ, עם מעל 16 שנות נסיון בנושאי שיווק באינטרנט, קידום אתרים ופיתוח בארץ ובחו"ל. אורן מרצה בכנסים וסמינרים בנושא קידום אתרים ושיווק באינטרנט, ומהווה כתובת ראשונה לכל שאלה הדורשת מומחה קידום אתרים רציני.

תגובה אחת

  1. תודה רבה לכם, יישר כוח, כל הכבוד, מאמר מועיל ותורם מאוד למקדמי אתרים בכלל וייסודי עבור מקצוענים בתחום ה SEO

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

עוד קצת ואתם בדרך לקידום אתרים טוב יותר

מלאו את כל הפרטים ונחזור אליכם בהקדם האפשרי. 
רוצים לדבר איתנו על נושא אחר? צרו קשר מכאן