זמן קריאה: 2 דקות

המהנדס Matt Cutts אישר כי גוגל התחילו בניסוי בו נשלחת הודעה אל בעלי אתרים שקיבלו עונש של 30 יום הסרה מן האינדקס של גוגל בשל מעבר על ההנחיות של גוגל לבעלי אתרים. זהו שינוי מרענן מאד יחסית למדיניות מסך העשן הקודמת של גוגל. הנה התרגום של מה שמאט כתב:

זה אמיתי
גוגל מנסה תוכנית פיילוט להזהיר בעלי אתרים כאשר אנו מסירים את האתר שלהם בשל מעבר על ההנחיות שלנו. הפניות javascript הן הניסוי הראשון, אך אני מאמין כי שלחנו גם מספר הודעות בנושא טקסט מוסתר. זה לא מופנה אל אתרים כמו buy-my-cheap-viagra-here.com, אלה יותר אל אתרים בהם יש תוכן טוב, אך לא היו מודעים למה שחברת קידום האתרים שלהם עשתה, או מה שתוכנת ה-"בנה אלפי דפי כניסה תמורת 39.95 דולר" שלהם עשתה. באופן אישי אני חושב כי פתיחת קו תקשורת כדי לאפשר לבעלי אתרים לדעת כאשר אנו פועלים כנגדם היא פעולה טובה מאד — בעל אתר לא חייב לנחש מה קרה. אך שוב, זוהי התחלה של תוכנית נסיונית.

המייל נשלח אל כתובות המופיעות באתר, כתובות כלליות (כמו webmaster@domain.com) ואל חברת האיחסון של האתר. הנה תוכן המכתב שנשלח:

Dear site owner or webmaster of [url removed],  

While we were indexing your webpages, we detected that some of your pages were using techniques that were outside our quality guidelines, which can be found here: [link]
In order to preserve the quality of our search engine, we have temporarily removed some webpages from our search results. Currently pages from [url removed] are scheduled to be removed for at least 30 days.

Specifically, we detected the following practices on your webpages:

On [url removed], we noticed that pages such as [url removed] redirect to pages such as [url removed] using JavaScript redirects.

We would prefer to have your pages in Google's index. If you wish to be reincluded, please correct or remove all pages that are outside our quality guidelines. When you are ready, please submit a reinclusion request at [link]

You can select "I'm a webmaster inquiring about my website" and then "Why my site disappeared from the search results or dropped in ranking," click Continue, and then make sure to type "Reinclusion Request" in the Subject: line of the resulting form.

Sincerely,
Google Search Quality Team