זמן קריאה: 2 דקות

ב-15/12/2020, פרסמה גוגל בבלוג שלה עדכון חשוב מאוד לאנשי ה-SEO בנוגע לכליGoogle Structured Data Testing Tool.

מה קרה עד כה?

בחודש יולי 2020, פרסמנו עדכון של גוגל כי היא תפסיק לתמוך בכלי Google Structured Data Testing Tool לבדיקת תקינות של סכמות ובדיקת נראות Rich Result בעמודי תוצאות החיפוש של גוגל. גוגל הסבירו כי ניתן יהיה לבצע בדיקות לתקינות סכמות והופעה של Rich Results בכלי נוסף של גוגל – Rich Results Testing Tool.

במהלך החודשים האחרונים, אנשי SEO שעברו להשתמש בכלי החדש שמו לב כי הוא לא מעודכן מבחינת הצגת תקינות סכמות. לדוגמא, בכלי הישן ניתן היה לבדוק ולראות את תקינותה של סכמת Article אך בכלי החדש עד ללפני כחודשיים, לא ניתן היה לראות תצוגה של סכמת Article בעמוד בו הסכמה מוטמעת.

אנשי SEO רבים שלחו משובים לגוגל בנוגע לאי תקינותו המלאה של הכלי החדש (Rich Results Testing Tool) ובמקביל שהם מעוניינים להמשיך לעבוד עם הכלי הישן של Structured Data Testing Tool.

עדכון של גוגל בנושא

לאחר מספר חודשים, גוגל הוציאו אתמול עדכון כי הכלי הישן Structured Data Testing Tool יעבור לדומיין אחר והוא יפעל החל מאפריל 2021 באתר Schema.org ולא בדומיין של גוגל. כלומר, גוגל מוציאים את הכלי מחסותם ומעבירים אותו ל-Schema.org.

בנוסף, הכלי יעבור ל-Schema.org יציג מעתה רק תקינות של סכמות לפי הסטנדרטים ש-Schema.org קובעים. לא ניתן יהיה לבדוק את נראות התוצאה של הסכמה בעמודי תוצאות החיפוש של גוגל.

קישור preview בתוך כלי בדיקת הסכמות של גוגל

הפרדה בין הכלים

גוגל החליטו לבצע הפרדה בין הכלים בצורה מוחלטת.

  • Structured Data Testing Tool – יציג רק תקינות של סכמה לפי הסטנדרטים ש-Schema.org קבעה.
  • Rich Results Testing Tool – יישאר תחת החסות של גוגל, בו ניתן יהיה לבדוק את הצגת העמוד/הקוד שיבדקו בעמודי התוצאות החיפוש של גוגל. כלומר, הכלי יציג את התוצאה העשירה בעמודי התוצאות של גוגל.

לסיכום

נראה כי גוגל מצאו איזו פשרה בין הפעולה שניסו לבצע ביולי 2020 עם העדכון על הסרת הכלי Structured Data Testing Tool לבין התגובות של אנשי ה-SEO בעולם להסרתו. הכלי לא יעלם אלא יעבור דירה לאתר Schema.org.