זמן קריאה: 2 דקות

גוגל הרחיבו וממשיכים להרחיב את מנעד המוצרים במנוע החיפוש. בשנים האחרונות קיבלנו מוצרים חדשים כמו Google News, אפליקציית גוגל עבור אנדרואיד ותוצאות AMP. המוצרים האלה מביאים עוד טראפיק לאתר וחשוב להתייחס אליהם כשאנו בוחנים את מקורות ההגעה של הגולשים. המידע מופיע בגלוי בגוגל אנליטיקס תחת Referrals אך במקרה של מוצרי גוגל, מחכות לנו שם הפתעות לא מעטות.

הייתי מצפה שגוגל יסווגו את התנועה מהמקורות שלהם בצורה אחודה, אבל זה לא המצב. כדי לראות את התמונה הגדולה של מקורות ההגעה נכון, חשוב לזהות את ה referrals שמגיעים מגוגל ולסווג את חלקם כתנועה אורגנית ע"י פילטר מתאים.

הפניות באנליטיקס
דוגמא מאתר תוכן מוביל

10 מקורות ההפנייה מגוגל שאתם עלולים לפספס

 1. Com.google.android.googlequicksearchbox
  תנועה מחיפוש באפליקציית מנוע החיפוש של גוגל לאנדרואיד
 2. News.google.com
  תנועה מתוצאות חדשות למובייל או דרך ה RSS  הישן של גוגל חדשות.
 3. News.url.google.com
  תנועה מתוצאות חדשות לדסקטופ או דרך ה RSS  החדש של גוגל חדשות. ההפרדה בין 2 ל-3 היא חדשה (הודעה רשמית של גוגל מה 15 בנובמבר 2017). מבדיקה מעמיקה שעשיתי נראה שטרם הסתיימה. נכון להיום, מומלץ להסתכל על נתון מצרפי של 2 ו-3 ביחד.
 4. Googleaips.com
  הסתכלות ב Full referrer מראה לנו googleapis.com/auth/chrome-content-suggestions . זו תנועה שמגיעה מרכיב ההמלצות בתוצאות החיפוש במובייל.
 5. Cdn.ampproject.org
  תנועה מדפי AMP
 6. Tpc.googlesyndication.com
  תנועה ממודעות Display או DoubleClick לא מתוייגות.
 7. Play.google.com
  תנועה מקישור בעמוד אפליקצייה בחנות או משירות Google NewsStand, מגזין תוצאות החדשות של גוגל.
 8. Plus.google.com
  קישורים בתוך הרשת החברתית גוגל פלוס או מ- Discover, מגזין תוצאות החדשות של גוגל.
 9. Googleweblight.com
  תנועה דרך כרום במובייל או עם מכשיר אנדרואיד במקומות עם חיבור אינטרנט חלש ואיטי. לאחר קליק על עמוד גוגל מציג את התוכן דרכו בצורה שמזרזת את טעינת העמוד. רלוונטי בעיקר במדינות עולם שלישי כמו הודו ואינדונזיה.
 10. Cse.google.com
  תנועה מ Custom Search Engine. מנוע החיפוש של גוגל להתאמה אישית והטמעה כמנוע חיפוש פנימי באתרים.

בטוחה שזו לא הרשימה המלאה של ה- referrals המעניינים מבית גוגל. מכירים עוד? ספרו לי בתגובות ואשמח להוסיף לרשימה גם את ההמלצות שלכם.